o nás

Ahoj, jsme dva kluci s láskou k módě a respektem k životnímu prostředí.

K vytvoření vlastní značky nás vedla v prvé řadě naše láska k módě. Krom vytváření kvalitních a stylových kousků pro nás bylo důležité nevytvářet další zátěž pro naši planetu. Víme že trend rychlé a levné módy je problematický z mnoha ohledů, proto jsme se rozhodli dělat věci jinak… I když naše vize nebyla od začátku úplně jasná, nyní víme, že chceme tvořit oblečení, které nás baví a které podle nás na českém trhu chybí. To vše s respektem k životnímu prostředí a etičnosti výroby.

co znamená SLOW streetwear - pomalá móda?

Pomalá móda, neboli slow fashion/ slow wear je označení pro značky, které mají za prioritu udržitelnost. Za pojmem „udržitelnost“ se skrývá mnoho věcí. Za prvé to znamená, že výroba je dlouhodobě UDRŽITELNÁ, tedy nezneužívá přírodních zdrojů, minimalizuje množství odpadu a skleníkových plynů. Za druhé to znamená, že oblečení nevzniká tak rychlým tempem (z toho označení SLOW), jako je to u dnešních fast-fashion řetězců. Udržitelné značky se také starají o etiku výroby (kdo oblečení vyrábí a zda dostává férově zaplaceno) a rozhodně i kvalitu zboží (oblečení bývá dražší, ale zase déle vydrží). Co tento pojem znamená pro nás? Chceme snižovat uhlíkovou stopu naší značky. Mezi naše priority tak patří lokální výroba – od látky, po sešití a potisknutí. Zaručujeme tak také etičnost naší produkce.

Naše nejnovější kolekce
Jak na udržitelný šatník?

co je špatného na běžné rychlé módě?

Rychlá móda je jedním z nejpřehlíženějších problémů dneška. Odhaduje se, že je zodpovědná až za 10 % celosvětových emisí. Podporuje konzum, který vede k častějšímu vyhazování a tedy k většímu odpadu. Je obrovským spotřebitelem vody – na jedno bavlněné tričko se spotřebuje až 2 700 litrů vody. Má na svědomí celou pětinu veškeré průmyslově znečištěné vody. Podle výzkumu Peta bylo 9/10 prověřených produktů napuštěno toxickými látkami. Tyto toxické látky se pak uvolňují na naši pokožku a při praní do vody. Oblečení je povětšinou vyrobeno v zemích třetího světa, kde neplatí tak přísné požadavky na pracovní bezpečnost a lidská práva. Cenu za levné oblečení tak platí lidé (většinou ženy a děti) pracující v příšerných podmínkách za otřesně málo peněz. Lidé zde trpí podvýživou a žijí na samotné hranici bídy. Časté je zde i sexuální obtěžování a ubližování na zdraví.

Nákupní košík